Sizin Yeriniz...Sizin Siteniz...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

...sessizlik burada yok olsun...

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Bir komando böyle yetişiyor

3 posters
YazarMesaj
forum_kolik
ZEküü Üye
ZEküü Üye
forum_kolik

Erkek
Rep :
Bir komando böyle yetişiyor Left_bar_bleue10 / 10010 / 100Bir komando böyle yetişiyor Right_bar_bleue

Foruma Katkısı
Forum Katkı:
Bir komando böyle yetişiyor Mp50/50Bir komando böyle yetişiyor Empty_bar_bleue  (50/50)

Bir komando böyle yetişiyor Empty
MesajKonu: Bir komando böyle yetişiyor   Bir komando böyle yetişiyor Icon_minitimeC.tesi Ara. 20, 2008 11:13 pm

Erdoğan ve hükümet üyelerinin ziyaret edeceği komandolar nasıl yetiştiriliyor? İşte cevabı

Başbakan Erdoğan ve hükümet üyeleri, Eğirdir Komando Okulu’nu ziyaret edecek. Okul, zorlu bir eğitimin ardından komando yetiştiriyor.

Genelkurmay Başkanlığı terörle mücadele operasyonlarına katılan personelin nasıl eğitildiğini Başbakan Tayyip Erdoğan ile 6 bakana uygulamalı olarak aktaracak. Hükümet üyelerine anlatılacaklar arasında komandolara verilen “hayatı idame eğitimi”de var.

Kara Kuvvetleri Komutanlığı’na bağlı subay, astsubay ve uzman erbaşlara iç güvenlik eğitimi Eğitim ve Doktrin Komutanlığı (EDOK) Muharebe ve Muharebe Destek Komutanlığı’na bağlı Eğirdir Dağ Komando Okul ve Eğitim Merkez Komutanlığı’nda veriliyor. Erbaş ve erlerin eğitimi faaliyetleri ise 2006 yılında kurulan Isparta’daki İç Güvenlik Eğitim ve Tatbikat Merkezinde yürütülüyor. Jandarma Genel Komutanlığı birlikleri ise Foça’daki Jandarma Komando Okulu ve Eğitim Merkez Komutanlığı ile Kırklareli’nin Vize ilçesindeki İç Güvenlik Tatbikat ve Eğitim Merkezi’nde eğitim görüyor.

Standartların üzerinde

Genelkurmay İletişim Daire Başkanı Tuğgeneral Metin Gürak, terörle mücadeleye katılan birliklere verilen eğitimlerin dünya standartlarının üzerinde olduğunu vurguladı. TSK’da komando temel eğitimi 9 hafta sürüyor. Komandolara 21 hafta süreyle de ihtisas eğitimi veriliyor. Böylece askeri personel terörle mücadele operasyonlarına katılmadan önce 30 hafta süreyle komando eğitimi almış oluyor. ABD’nin “Ranger” adı verilen özel birlikleri sadece 8 haftalık bir eğitimden geçilyor. Aynı eğitim İngiltere’de 10 hafta, İsrail’de 5 hafta ve İtalya’da 6 hafta sürüyor.

Tuğgeneral Gürak, “Özellikle iç güvenlik eğitimlerinde, personele zor arazi ve hava koşullarında karşılaşacağı problemleri yenecek şekilde iç güvenlik bölgesine benzer arazide eğitim verilmektedir” dedi.

Hayatı idame eğitimi

İç güvenlik bölgesinin sarp arazi yapısı nedeniyle dağcılık eğitimine ayrı bir önem verildiğini anlatan Gürak bu süreci, “Eğitimin bir parçası olarak bir hafta boyunca hiç bir imkan verilmeden personelin kendi kendisine hayatı idame ettirmesi öğretilmektedir. Bu eğitimde askerlere arazide bulduğu yiyecekleri tanıma, yakalama ve pişirmenin uygulamalı olarak gösterilmektedir” diye anlattı
pessimist1_9
Profesyönel Üye
Profesyönel Üye
pessimist1_9

Erkek
Rep :
Bir komando böyle yetişiyor Left_bar_bleue10 / 10010 / 100Bir komando böyle yetişiyor Right_bar_bleue

Foruma Katkısı
Forum Katkı:
Bir komando böyle yetişiyor Mp25/25Bir komando böyle yetişiyor Empty_bar_bleue  (25/25)

MesajKonu: Geri: Bir komando böyle yetişiyor   Bir komando böyle yetişiyor Icon_minitimePerş. Ocak 01, 2009 5:11 am

bende bı askere gıdımmm ne kadr sınav varsa gırcem askerde kalmak ııcin.......
http://www.dislilerdograma.com/
ahmetkostek
Profesyönel Üye
Profesyönel Üye
ahmetkostek

Erkek
Rep :
Bir komando böyle yetişiyor Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Bir komando böyle yetişiyor Right_bar_bleue

Foruma Katkısı
Forum Katkı:
Bir komando böyle yetişiyor Mp50/50Bir komando böyle yetişiyor Empty_bar_bleue  (50/50)

MesajKonu: Geri: Bir komando böyle yetişiyor   Bir komando böyle yetişiyor Icon_minitimeCuma Ocak 16, 2009 7:07 pm

ben vala şırnak tarafı o şemdilli fln varya komando olarak gorev yapmayı sitiyorum hemde cok bi gorseniz universite fln ahzırlanmamıs olsam giderdim seneye yoklama gelecek cok sitiyorum orayı ben oturara kaskerlik yapamyı istemiyorum sadece bi faydam oalcaksa devletime olsun şehit olacaksam oluceksem şehitlik ile oleyim bu cok guzel birşey hayat cok zor saten daha iy olur..
http://www.iskilipgenclik.net.tc

Bir komando böyle yetişiyor
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» BÖYLE SEVDİM İŞTE
» BÖYLE SEVDİM İŞTE