Sizin Yeriniz...Sizin Siteniz...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

...sessizlik burada yok olsun...

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Yurtdışında Okumak

4 posters
YazarMesaj
pessimist1_9
Profesyönel Üye
Profesyönel Üye
pessimist1_9

Erkek
Rep :
Yurtdışında Okumak Left_bar_bleue10 / 10010 / 100Yurtdışında Okumak Right_bar_bleue

Foruma Katkısı
Forum Katkı:
Yurtdışında Okumak Mp25/25Yurtdışında Okumak Empty_bar_bleue  (25/25)

Yurtdışında Okumak Empty
MesajKonu: Yurtdışında Okumak   Yurtdışında Okumak Icon_minitimeÇarş. Ara. 17, 2008 1:17 am

Yurtdışında Okumak

Her yıl, pek çok öğrenci, ÖSS sınavından yeterli puanı tutturamadıklarından, istedikleri bölüme yerleştirilmediklerinden ya da yerleştirildikleri üniversite ya da bölümden memnun olmadıklarından dolayı, durumlarına çare olarak aşağıdaki çözüm yollarından birine başvurmak zorunda kalıyor:

1. Yeniden ÖSS’ye hazırlanmak için dershanelere kaydolmak ve daha iyi bir sonuç elde etme umuduyla bir yılı sınava hazırlanarak geçirmek.
2. Üniversiteye girme düşünü ertelemek ya da bu hedeften tümüyle vazgeçmek. Pek çok öğrenci, bu durumda ya askerlik yapmaya, iş aramaya ya da bir mesleki beceri elde etmek için meslek kurslarına kaydolmaya karar veriyor.
3. Yurtdışındaki üniversitelerle ilgili araştırma yapıp başvurularda bulunmak. (Bu arada Türkiye’nin dünyada öğrenci “ihracı” konusunda ilk 7 ülkeden birisi olduğunu biliyor muydunuz?)

Çocuğunuzu yurtdışında okutmaya karar verdiyseniz, gideceği ülkeyle ilgili internette pek çok bilgiye ulaşabilir, bu konuda ilgili ülkelerin elçilik ya da konsolosluklarına danışabilir, ya da daha önce yurtdışında eğitim görmüş kişilerden yardım alabilirsiniz. Bir başka seçenekse, bu konuda uzmanlaşmış eğitim danışmanlığı şirketlerine başvurmak. Bu alanda deneyimli ve güvenilir şirketleri araştırmanızı öneririz.
http://www.dislilerdograma.com/
forum_kolik
ZEküü Üye
ZEküü Üye
forum_kolik

Erkek
Rep :
Yurtdışında Okumak Left_bar_bleue10 / 10010 / 100Yurtdışında Okumak Right_bar_bleue

Foruma Katkısı
Forum Katkı:
Yurtdışında Okumak Mp50/50Yurtdışında Okumak Empty_bar_bleue  (50/50)

Yurtdışında Okumak Empty
MesajKonu: Geri: Yurtdışında Okumak   Yurtdışında Okumak Icon_minitimeC.tesi Ara. 20, 2008 12:37 am

(Bu arada Türkiye’nin dünyada öğrenci “ihracı” konusunda ilk 7 ülkeden birisi olduğunu biliyor muydunuz?)

VAY BEA..Very Happy:D:D
DesTinA
tEMBeL Üye
tEMBeL Üye
DesTinA

Kadın
Rep :

Yurtdışında Okumak Empty
MesajKonu: Geri: Yurtdışında Okumak   Yurtdışında Okumak Icon_minitimeC.tesi Ara. 20, 2008 11:58 pm

evet haklısın gercekten çok iyi arastırmak lazım yetkili makamlara sormak lazım... tabi bana da sorabilirsiniz okul yönünden yardımcı olamasamda yaşam yönünden gereken bilgileri verebilirim Smile
pessimist1_9
Profesyönel Üye
Profesyönel Üye
pessimist1_9

Erkek
Rep :

Foruma Katkısı
Forum Katkı:

Yurtdışında Okumak Empty
MesajKonu: Geri: Yurtdışında Okumak   Yurtdışında Okumak Icon_minitimeSalı Ara. 30, 2008 7:26 pm

DesTinA demiş ki:
evet haklısın gercekten çok iyi arastırmak lazım yetkili makamlara sormak lazım... tabi bana da sorabilirsiniz okul yönünden yardımcı olamasamda yaşam yönünden gereken bilgileri verebilirim Smile

sagol....
http://www.dislilerdograma.com/
ebrum_o
Profesyönel Üye
Profesyönel Üye
ebrum_o

Kadın
Rep :
Yurtdışında Okumak Left_bar_bleue15 / 10015 / 100Yurtdışında Okumak Right_bar_bleue

Foruma Katkısı
Forum Katkı:

Yurtdışında Okumak Empty
MesajKonu: Geri: Yurtdışında Okumak   Yurtdışında Okumak Icon_minitimeÇarş. Ocak 07, 2009 10:23 pm

pekiiii ünversiteler hakkında bilginiz warsa ben suan lise birdeyim ama ben ingilizce öğretmeni olmak istiyorum suanda t.meslek lisesine gdiyrum üniversitede geçiş falan yapabilir miyim burası yerimi bilmiyorum ama kusura bakmayın

Yurtdışında Okumak
1 sayfadaki 1 sayfası