Sizin Yeriniz...Sizin Siteniz...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

...sessizlik burada yok olsun...

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Meslek-Alan

3 posters
YazarMesaj
=Yönetici=
Siteyi Seven Üye
Siteyi Seven Üye
=Yönetici=

Kadın
Rep :
Meslek-Alan Left_bar_bleue500 / 100500 / 100Meslek-Alan Right_bar_bleue

Foruma Katkısı
Forum Katkı:
Meslek-Alan Mp25/25Meslek-Alan Empty_bar_bleue  (25/25)

Meslek-Alan Empty
MesajKonu: Meslek-Alan   Meslek-Alan Icon_minitimePtsi Ara. 15, 2008 8:56 pm

Merkezi Yerleştirme İçin Tercih İşlemi Nasıl Yapılacaktır?

2008-ÖSYS’de Merkezi Yerleştirme için tercih yapmak isteyen adayların yapacakları işlemler aşağıda
sıralanmaktadır:
a) 2008-ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunun edinilmesi: 2008-ÖSYS’de tercih yapma hakkı olan ve tercih yapmak isteyen adayların ilk olarak 2008-ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunu edinmeleri gerekir. İçerisinde Tercih Formu da bulunan 2008-ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu Başvuru Merkezlerinden ücreti karşılığında edinilebilir. Ortaöğretim Kurumu (Okulu) Müdürlükleri, ÖSYM Sınav Merkezi Yöneticilikleri ve ÖSYM Büroları ÖSYS’de Başvuru Merkezi olarak görev yapacaklardır. Ancak aynı adreste birden çok ortaöğretim okulunun bulunduğu durumlarda, bu okulların hepsine hizmet veren bir Başvuru Merkezi bulunmaktadır. 2008-ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu, aday ya da bir yakını tarafından herhangi bir Başvuru Merkezinden temin edinilebilir. Ayrıca Kılavuz ÖSYM'nin http://www.osym.gov.tr adresinde de görülebilir.
b) Tercih işleminin nasıl yapılacağının belirlenmesi: 2008-ÖSYS Tercih Bildirimi (Bakınız Çizim 1):
- Başvuru Merkezlerine başvurularak,
- T.C. Kimlik numarası ve ÖSYS şifresi ile ÖSYM'nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden bireysel olarak yapılabilir.
Açıklanan yöntemler dışında tercih bildiriminde bulunulamaz (posta, fax, elektronik posta vb.). İnternet kullanımında deneyimi bulunmayan veya yanlış yapmaktan çekinen adayların tercih bildirimini Başvuru Merkezi aracılığıyla yapmalarında yarar olabilir. Tercihlerini internet üzerinden bireysel olarak yapacak adayların sorumluluğu kendilerinde olacaktır.
c) Tercih için randevu alınması: Tercihini Başvuru Merkezi aracılığıyla yapacak adayların, tercih işlemini yaptıracağı Başvuru Merkezinden randevu alması zorunludur. Randevu, kılavuzun edinildiği gün aday ya da bir yakını tarafından alınabileceği gibi daha sonraki bir gün de alınabilir.
d) Tercih Formunun doldurulması: Adayların bu kılavuzu inceleyip yapacakları tercihleri ve sıralarını
belirledikten sonra Tercih Formunu doldurmaları gerekir (Bakınız 2.TERCİH FORMU İLE İLGİLİ BİLGİLER).
e) Tercih bildiriminin sonuçlandırılması: Adaylar randevu aldıkları gün ve saatte Başvuru Merkezine bizzat giderek ya da tercihlerini internet üzerinden göndererek tercih bildirimini (Bakınız Çizim 1) tamamlayacaklardır.

http://eqleniyoruz.forummum.com
dj_yalan
Çalişkan Üye
Çalişkan Üye
dj_yalan

Erkek
Rep :
Meslek-Alan Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Meslek-Alan Right_bar_bleue

Foruma Katkısı
Forum Katkı:

Meslek-Alan Empty
MesajKonu: Geri: Meslek-Alan   Meslek-Alan Icon_minitimeÇarş. Ara. 17, 2008 5:22 pm

teşekkürler Admin
sessiz çığlık
Profesyönel Üye
Profesyönel Üye
sessiz çığlık

Kadın
Rep :
Meslek-Alan Left_bar_bleue25 / 10025 / 100Meslek-Alan Right_bar_bleue

Foruma Katkısı
Forum Katkı:

Meslek-Alan Empty
MesajKonu: Geri: Meslek-Alan   Meslek-Alan Icon_minitimeCuma Ara. 19, 2008 3:23 pm

tşklerrr

Meslek-Alan
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» SaĞlik Meslek Lİselerİ
» Meslek yükselokullarına yeni sistem
» KASTAMONU MESLEK YÜKSEKOKULU MESLEKİ EĞİTİM FUARINA KATILDI