Sizin Yeriniz...Sizin Siteniz...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

...sessizlik burada yok olsun...

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

SaĞlik Meslek Lİselerİ

YazarMesaj
forum_kolik
ZEküü Üye
ZEküü Üye
forum_kolik

Erkek
Rep :
SaĞlik Meslek Lİselerİ Left_bar_bleue10 / 10010 / 100SaĞlik Meslek Lİselerİ Right_bar_bleue

Foruma Katkısı
Forum Katkı:
SaĞlik Meslek Lİselerİ Mp50/50SaĞlik Meslek Lİselerİ Empty_bar_bleue  (50/50)

SaĞlik Meslek Lİselerİ Empty
MesajKonu: SaĞlik Meslek Lİselerİ   SaĞlik Meslek Lİselerİ Icon_minitimeSalı Ara. 30, 2008 3:09 am

1-İstanbul Validebağ Anadolu Sağlık Meslek Lisesi
İstanbul-Üsküdar-Koşuyolu Semtinde 1974 yılından beri öğretime devam eden hemşirelik okuludur.İngilizce eğitim yapan Anadolu Meslek Lisesi olup öğretim süresi ilköğretim okuluna dayalı hazırlık üstü 4 yıldır.
Okuldan mezun olanlar:Milli Eğitim Bakanlığına bağlı sağlık kuruluşları ile pansiyonlu okullarda görev alabileceği gibi bütün sağlık kuruluşlarında çalışabilme imkanına sahiptirler.
Adres:Validebağ Kampüsü-Koşuyolu/ÜSKÜDAR İSTANBUL
Tel. No:02163252904-3391381
Faks:02163252904
2-Kırıkkale Kanuni Sağlık Meslek Lisesi
Kırıkkale Kanuni Sağlık Meslek LisesiSaĞlik Meslek Lİselerİ Virg İlköğretim Okuluna dayalıSaĞlik Meslek Lİselerİ Virg 4 yıl öğretim süreli Laboratuar Teknisyeni (Laborant) yetiştiren Meslek Lisesidir.MezunlarıSaĞlik Meslek Lİselerİ Virg Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Sağlık Eğitim Merkezleri ile diğer resmi ve özel sağlık kurumlarında da çalışma imkanına sahiptirler.
Adres:Kanuni Sağlık Meslek Lisesi(Yavuz Selim İlköğretim Okulu Ek Binası)KIRIKKALE
Tel. No:03182331491
Faks:03182340006
3-Çorum Osmancık Sağlık Meslek Lisesi
Çorum ili Osmancık İlçesinde 2001-2002 öğretim yılında yapımı tamamlanan tesislerinde hizmete açılmıştır.360 öğrencilik kapasiteye sahip okulda 200 öğrencilik pansiyon bulunmaktadır.Okuldaki eğitimin amacı öncelikle Bakanlığımız Kurumlarının hemşire ve sağlık memuruSaĞlik Meslek Lİselerİ Virg bu kurumlarla birlikte ülke genelinde ilk yardım ve acil bakım teknisyenliği konularında iyi eğitilmiş insan gücü yetiştirmektedir.Öğretim süresi 4 yıldır.
Adres:Osmancık Sağlık Meslek Lisesi OSMANCIK/ÇORUM
Tel. No:0364 6114423-6114425
Faks:0364 6114419
*Bünyesinde pansiyon bulunan İstanbul Validebağ Anadolu Sağlık Meslek Lisesi (Hemşirelik Bölümü) ve Çorum Osmancık Sağlık Meslek Lisesi (Hemşirelik BölümüSaĞlik Meslek Lİselerİ Virg Acil Tıp Teknisyenliği)'ni kazanan kız öğrenciler bu sınavda aldıkları puanaSaĞlik Meslek Lİselerİ Virg Devlet Parasız Yatılılık Başvuru şartlarını taşımalarıSaĞlik Meslek Lİselerİ Virg pansiyonlarda boş kontenjan bulunması halinde parasız yatılılık hakkından yararlanabilecektir.
Sınavda aldıkları puana göre yapılacak seçme ve sıralama sınavı ile parasız yatılı okuma hakkı kazananların ayrıca parasız yatılılık sınavına girmeleri şartı aranmaz.Parasız yatılılık şartları taşımayan kız öğrencilere puan ve boş kontenjan oranında paralı yatılılık sağlanır.

SaĞlik Meslek Lİselerİ
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» seni nasıl sevdiğimi bilmiyosun
» Meslek-Alan
» Meslek yükselokullarına yeni sistem
» KASTAMONU MESLEK YÜKSEKOKULU MESLEKİ EĞİTİM FUARINA KATILDI